Podání přihlášky ke studiu

Markéta Fraibišová

Bc. Markéta Fraibišová
(absolvent IVP oboru Poradenství v odborném vzdělávání, prezenční forma, v roce 2015)

Proč jste si vybrala studium POV na IVP ČZU?
Po ukončení střední školy, na kterou jsem se přihlásila bez větší představy o budoucím uplatnění, jsem se začala zajímat o studium humanitních oborů a věděla jsem, že bych chtěla pracovat s lidmi. Propojení poradenství, psychologie a pedagogiky mi připadalo jako zajímavá kombinace, která mě nakonec přesvědčila k podání přihlášky ke studiu.

Co Vám toto studium přineslo/dalo do Vašeho pracovního života a uplatnění na trhu práce? (které kompetence, znalosti či dovednosti jste získala apod.)
Teoretické znalosti, ze kterých stále čerpám v současném zaměstnání, užitečné dovednosti ze světa informačních technologií využitelných v kariérovém poradenství a v neposlední řadě také schopnost prezentovat nejenom seminární práci nebo úkol, ale také sebe samu.

Kde jste v současné době zaměstnána? Stručně představte svého zaměstnavatele (organizaci), kde pracujete.
V současné době pracuji jako krajský metodik projektu "Podpora informačních a poradenských středisek Úřadu práce ČR (PIPS)". Cílem projektu je inovovat, modernizovat a profesionalizovat služby kariérového poradenství na úřadech práce v rámci celé České republiky. Poradenská střediska na úřadech práce pořádají besedy pro žáky ZŠ a studenty SŠ, jejich služby využívají také dospělí klienti, kteří mají zájem o změnu profese nebo například úpravu životopisu. Zároveň poradci každý rok aktualizují data do publikace Atlas školství nebo prezentují své služby na různých veletrzích a výstavách škol.

Popište svoji současnou pracovní pozici a její náplň.
Pracuji jako krajský metodik projektu "Podpora informačních a poradenských středisek Úřadu práce ČR (PIPS)" na Úřadu práce České republiky. Metodicky vedu poradce v rámci krajského uspořádání, věnuji se skupinovému a individuálnímu poradenství a spolupracuji s metodiky a poradci z jiných krajů na celkovém zkvalitňování služeb v oblasti kariérového poradenství na úřadech práce.

Jakou radu či doporučení byste vzkázala budoucím studentům oboru POV na IVP ČZU?
Nespoléhat na to, že titul automaticky zajistí uplatnění na trhu práce. Zejména u humanitních oborů je zvýšený předpoklad, že student vyvine vlastní iniciativu a projeví zájem o to, kde se může uplatnit ještě dříve, než ukončí studium.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.