Podání přihlášky ke studiu

Eva Lebdušková

Ing. Bc. Eva Lebdušková
(absolventka IVP oboru Učitelství odborných předmětů, kombinovaná forma, v roce 2019)

Proč jste si vybrala studium UOP na IVP ČZU?
Ke studiu na IVP mě inspirovalo setkání s mladou učitelkou na Obchodní akademii. Paní učitelka měla vystudovanou vysokou školu ekonomického zaměření a dále pedagogické vzdělání. Říkala, že to bylo její nejlepší rozhodnutí. Práce ji bavila a její radost se přenesla na mě. Od té doby jsem v sobě měla stejnou myšlenku a jsem ráda, že jsem to dotáhla do konce :-)

Co Vám toto studium přineslo/dalo do Vašeho pracovního života a uplatnění na trhu práce? (které kompetence, znalosti či dovednosti jste získala apod.)
Studium na IVP mi rozšířilo možnosti mého uplatnění na trhu práce. Naučila jsem se spoustu zajímavých věcí, které mohu využít i mimo školní prostředí, ať už se jedná o přístup v komunikaci se svými kolegy a na pracovišti jako takovém, tak jednou se svými dětmi.
Studium mi poskytlo mnoho teoretických poznatků z pedagogiky, didaktiky, psychologie a dalších příbuzných předmětů/oblastí jako je například speciální pedagogika, andragogika, .. Gró toho všeho bylo, že jsme si veškeré teoretické znalosti vyzkoušeli v hodinách prakticky na sobě a svých spolužácích. Jednou z největších zkušeností byla praxe na střední škole, kde jsme veškeré vědomosti a dovednosti mohli přenést do reálného prostředí.

Kde jste v současné době zaměstnána? Stručně představte svého zaměstnavatele (organizaci), kde pracujete.
V současné době pracuji jako asistentka paní děkanky na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, České zemědělské univerzity v Praze.

Popište svoji současnou pracovní pozici a její náplň.
Má pracovní náplň je velice rozmanitá s ohledem na období akademického roku. Rozhodně nepociťuji stereotypnost, každý den mi přinese něco nového. Musím rychle reagovat na požadavky vedení a řešit situace, které jsou spojeny s dobrým chodem kanceláře. V moderní terminologii bych svoji pozici mohla označovat jako office manager.

Jakou radu či doporučení byste vzkázala budoucím studentům oboru UOP na IVP ČZU?
Neváhejte, jděte studovat. Člověk by se měl neustále učit novým věcem. A to, co se naučíte zde, se vám nejen neztratí, ale rozhodně to uplatníte i mimo školní prostředí. Odbornost pedagogů a jejich přístup Vám zpříjemní celé studium, které na tomto studijním oboru musíte absolvovat v kombinované formě. Přátelská atmosféra a krásné prostředí jsou třešničkou na dortu.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.