Podání přihlášky ke studiu

Klára Mlýnková

Bc. Klára Mlýnková
(absolvent IVP oboru Poradenství v odborném vzdělávání, prezenční forma,  v roce 2016)

Proč jste si vybrala studium POV na IVP ČZU?
Klíčové pro mě bylo zaměření oboru - kombinace psychologie, vzdělávání dospělých, kariérního poradenství a dalších stěžejních předmětů, jelikož jsem od začátku studií věděla, že chci pracovat s lidmi.

Co Vám toto studium přineslo/dalo do Vašeho pracovního života a uplatnění na trhu práce? (které kompetence, znalosti či dovednosti jste získala apod.)
Studium na IVP mě poskytlo teoretické základy andragogiky, psychologie, poradenství obohacené o přímou zkušenost vyučujících - právě na jejich praktické rad si v praxi často vzpomenu a musím jim dát za pravdu. Velmi užitečné byly i předměty zaměřené na informační technologie ve vzdělávání. V neposlední řadě jsme se na IVP naučili výborně prezentovat.

Kde jste v současné době zaměstnána? Stručně představte svého zaměstnavatele (organizaci), kde pracujete.
Jsem spoluzakladatelkou Nadačního fondu Lepší senior, který se zaměřuje na osobní růst seniorů. Vzděláváme seniory v oblasti pozitivní psychologie a inspirujeme ke kladnému pohledu na sebe i okolní svět.

Popište svoji současnou pracovní pozici a její náplň.
Jako spoluzakladatelka mám plno odpovědnosti, kromě koordinace běhu všech vzdělávacích a osvětových aktivit (přednášky, konference), jednám s partnery, vyhledávám grantové výzvy, spolu s kolegy tvoříme strategii, cenové modely, ale i vymýšlíme způsoby, jak dělat osvětu o seniorské tématice širší veřejnosti. Je to takové každodenní dobrodružství :-).

Jakou radu či doporučení byste vzkázala budoucím studentům oboru POV na IVP ČZU?
Nečekejte, že k vám vše přijde. Běžte "do světa" a zkoušejte, co vás baví. Praxe při studiu je tou nejcennější zkušeností, která Vás výrazně odliší od ostatních. Zároveň jako mladý člověk máte právo chybovat, měnit názor a hledat sám sebe. Navíc veškerá energie, kterou do hledání naložíte, se Vám v ten správný čas vrátí a budete vědět, že to vše za to stálo.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.