Podání přihlášky ke studiu

Jana Jakoubková

Bc. Jana Jakoubková
(absolvent IVP oboru Poradenství v odborném vzdělávání, prezenční forma, v roce 2016)

Proč jste si vybrala studium POV na IVP ČZU?
Vždy jsem tušila, že bych ráda v budoucnu pracovala s lidmi, ale netušila jsem, jakým směrem bych se měla vydat. Studium poradenství se zdálo jako dobrý nápad a viděla jsem v něm široké spektrum využití. To se později také ukázalo jako správná cesta a dnes jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla.

Co Vám toto studium přineslo/dalo do Vašeho pracovního života a uplatnění na trhu práce? (které kompetence, znalosti či dovednosti jste získala apod.)
Předně mi studium na IVP poskytlo teoretické znalosti z různých oblastí - poradenství, andragogika, psychologie, sociologie a v neposlední řadě informační technologie. Velmi přínosné bylo také to, že jsem si mohla vyzkoušet mnoho přímo v praxi.

Kde jste v současné době zaměstnána? Stručně představte svého zaměstnavatele (organizaci), kde pracujete.
V současné době pracuji v AB InBev, největší pivovarské společnosti na světě. Mezi naše značky patří Stella Artois, Hoegaarden, Leffe, Corona a 500 dalších.
V Praze má naše společnost tzv. Business Service Center, které je zaměřeno především na logistiku a finance.
V ABI máme skvělou firemní kulturu, díky které je možno ve společnosti velmi rychle "vyrůst". Rozvoji se u nás rozhodně meze nekladou.
Dále také ještě pokračuji ve studiu magisterského programu Andragogiky a personálního řízení na Filozofické fakultě UK, kde jsem prezenčním studentem.

Popište svoji současnou pracovní pozici a její náplň.
Má pozice se korporátním jazykem jmenuje People Continuity Global RCC Support. V praxi to pak znamená, že se věnuji talent managementu, náboru stážistů, komunikaci s univerzitami a inovacím.

Jakou radu či doporučení byste vzkázala budoucím studentům oboru POV na IVP ČZU?
Mnoho mých spolužáků za dobu studia na IVP vyslovilo jednu z těchto vět: "vůbec nevím, co budu s tímhle oborem dělat" či "nevím, co chci dělat".
Tohle vám ale nikdy nikdo neřekne. Musíte jít, přihlásit se někam, kde nabízejí stáž či brigádu v oboru a prostě si něco vyzkoušet.
Jsou pak jen dvě možnosti. Nevyjde/nesedne vám to a pak víte, jakým směrem nejít, či vás to začne bavit a máte jasno. Tak proč to nezkusit.
Doba studia je doba, kdy je ten pravý čas na to zkoušet nové věci, získávat zkušenosti a udělat si obrázek o tom, co chcete.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.