Zajištění poradenských služeb ČZU pedagogickými pracovníky IVP

Pedagogičtí pracovníci IVP, kteří zajišťují poradenské služby v oblasti psychologického poradenství a poradenství pro studenty, se specifickými potřebami se podíleli na představení konceptu vznikajícího Centra poradenských služeb ČZU (CePS).  Setkání se účastnili zástupci studijních oddělení a děkanátů všech šesti fakult ČZU.

„Personální zapojení odborníků Institutu vzdělávání a poradenství do koncepce Centra poradenských služeb ČZU vnímám jako klíčové. Protože kdo jiný, než naši zkušení pedagogové se znalostmi prostředí ČZU, mohou našim studentům nabídnout kvalitní poradenské služby. Zároveň však vnímám, že je nezbytné urychleně reagovat na potřeby ČZU rozvojem poradenských služeb, a to včetně podpory zahraničních studentů,“ dodává k představení poradenských služeb prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti a pověřený ředitel IVP.

Na setkání byla prezentována struktura CePS, byl nastíněn jeho vývoj a milníky, dále následovala prezentace nového systému elektronické evidence klientů a webu CePS, který bude jakýmsi rozcestníkem pro studenty v oblasti psychosociální péče poskytované ČZU. Součástí odpoledního bloku bylo sdílení zkušeností studijního poradenství na FŽP a FLD, kde tato služba pro studenty funguje už několik let. Kolegyně z ČVUT přestavily, jak fungují jejich centra podpory studentů nejen se specifickými potřebami, ale i další formy poradenství v oblasti psychologické, duchovní atd. To, že téma rezonovalo napříč univerzitou, bylo patrné i z velmi živé diskuze, která po skončení prezentací následovala, a to především směrem k péči o studenty se specifickými potřebami.