Mgr. Anna Vozková Ph.D. absolvovala na PedF UK obor Psychologie a následně doktorský obor Pedagogická a školní psychologie. Tématem její disertační práce byli začínající vyučující a inkluze. Dále se výzkumně věnovala například profesnímu sdílení zkušeností mezi vyučujícími nebo syndromu vyhoření.
Kromě akademické dráhy pracovala na různých pozicích například jako školní psycholožka na základní škole, lektorka adaptačních kurzů nebo jako poradenský psycholog pro děti a dospívající s poruchou autistického spektra. Před nástupem na ČZU působila v Centru Carolina na Univerzitě Karlově jako koordinátorka pro studující s psychickými obtížemi a asistentka vedoucí Poraden UK.
V rámci Centra Carolina se věnovala především individuálním psychologickým konzultacím, nácvikům studijních strategií nebo vedla podpůrné skupiny pro studující. Zároveň vybudovala a byla garantkou tzv. Peer programu. Peer program je iniciativa, v níž vyškolení studující pomáhají kolegům a kolegyním, kteří se potýkají s psychickými obtížemi. Také pomohla založit Studentskou chatovou peer podporu, kde se studující mohou anonymně poradit o různých obtížích se studentskými peer konzultanty/kami.
Spolu s kolegyněmi z Pedagogické fakulty a 1. Lékařské fakulty vytvořila oblíbené víkendové Kurzy psychické odolnosti, které aktuálně pravidelně probíhají už 3. rokem. Velmi ráda lektoruje semináře zaměřené na rozvoj soft skills a podporu psychického zdraví určené nejenom studujícím, ale také vyučujícím a dalším pracovníkům. Mimo jiné také učí na Pedagogické fakultě předmět věnující se stresu a jeho zvládání.
V psychologické praxi se nejčastěji věnuje tématům jako je time management, prokrastinace, úzkostné a depresivní poruchy, poruchy autistického spektra, ADHD, sociální fobie, sociální a vztahové kompetence, techniky zvládání stresu a relaxace. V akademické sféře se zajímá o self-efficacy, kolektivní efficacy, techniky kolegiálního sdílení, stres a syndrom vyhoření, podporu pro vyučující, začínající vyučující, neurodivergenci a další.
Ve volném čase ráda sportuje (především fitness, cyklistika nebo turistika), tvoří a maluje, poslouchá audioknihy a podcasty, sleduje dokumenty, skládá puzzle nebo cestuje. Na ČZU ji můžete potkat jak na Institutu vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli, tak i v kampusu na Suchdole v Poradenském středisku pro studující se speciálními potřebami.