Podání přihlášky ke studiu

Aktuální otázky ve vzdělávání

„Aktuální otázky ve vzdělávání“ - odborný metodicko-didaktický seminář na Institutu vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli

Ve středu 20. září 2023 se na Institutu vzdělávání a poradenství ČZU v Praze (IVP) uskutečnil další z pravidelných odborných metodicko-didaktických seminářů, tentokrát na téma „Aktuální otázky ve vzdělávání“. Účastníky – ředitele cvičných škol, koordinátory řízených pedagogických praxí, cvičné učitele, pracovníky institucí pro odbornou praxi studentů studijního programu „Kariérové poradenství a vzdělávání“ a „Učitelství praktického vyučování“ a rovněž pro absolventy těchto studijních programů – přivítal pověřený ředitel IVP prof. Ing. Petr Valášek, Ph.D.

Jako první vystoupil pan Tomáš Feřtek ze společnosti EDUin, o. p. s. Na semináři prezentoval ukázky z nového seriálu „Jak se dělá dobrá škola“, jehož je dramaturgem a scénáristou. To, že téma zástupce středních škol oslovilo, potvrdila bohatá diskuse. Už potřetí jsme mezi sebou přivítali prof. MUDr. Cyrila Höschla, DrSc., FRCPsych., českého psychiatra a popularizátora vědy, který přednesl téma „Anatomie správného rozhodnutí“.  Posledním přednášejícím byl Mgr. Václav Maněna, Ph.D., který působí jako pedagog, ale také jako lektor zabývající se problematikou umělé inteligence, online vzděláváním a využíváním technologií ve výuce. Uvedl řadu případů, jak umělou inteligenci ve výuce využít, ale také ukázal příklady jejího zneužití. Přítomné toto téma velmi zaujalo, o čemž svědčila řada dotazů.

V průběhu semináře vystoupila i zástupkyně IVP Ing. Bc. Barbora Jordánová. Prezentovala výsledky kvalitativního výzkumu projektu EduSTA, kterého se někteří ze zástupců středních škol také zúčastnili.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.