Podání přihlášky ke studiu

Mezigenerační kurz „Život učitelem“

Institut vzdělávání a poradenství uskutečnil ve spolupráci se studenty podnikatelského inkubátoru Point One ČZU zajímavý projekt s názvem „Život učitelem“. S nápadem přišli sami studenti a hlavní myšlenkou bylo propojit výuku seniorů v rámci Univerzity třetího věku a studentů ČZU a nabídnout oběma skupinám zajímavá témata, která by mohly absolvovat společně.

Zázemí účastníci našli v Koordinačním centru U3V v Suchdole. Pravidelně se scházeli každý čtvrtek od 12.15 – 13.45 h a vzájemně se obohacovali o zajímavé informace. Principem celé akce totiž bylo to, že se v lektorské činnosti představitelé obou skupin střídali. Lekce vedené juniory byly zaměřené např. na práci na počítači, či on-line nákupy. Pro seniory bylo velmi cenné, že stěžejní část lekce byla věnována praktickým ukázkám, kdy senioři a junioři pracovali ve dvojicích u počítače. I senioři, kteří vedli např. lekci „Babské rady“, ukázali studentům své dovednosti. Pilotní kurz byl zakončen 20. prosince 2018 společným vánočním workshopem spojeným s výrobou dárků.

Vzhledem k tomu, že se projekt setkal s velmi příznivým ohlasem u seniorů i studentů, rozhodl se ho tým uspořádat i v letním semestru. Studenti, kteří by měli zájem se připojit a prožít vzájemně inspirativní chvíle s účastníky U3V, se mohou přihlásit na e-mail: zivotucitelem@gmail.com nebo prostřednictvím formuláře zde

Účastníky čeká na konci kurzu certifikát a možnost uplatnit své znalosti v praxi.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.