Podání přihlášky ke studiu

Nový projekt OP JAK na IVP

Institut vzdělávání a poradenství je se svým projektem „Podpora přípravy učitelů a učitelek v odborném vzdělávání na ČZU v Praze“ úspěšným žadatelem v Operačním programu Jan Amos Komenský (OP JAK) a obdrží dotaci přesahující 7 mil. Kč. Díky realizaci projektu dojde k posílení kompetencí provázejících učitelů, projekt podpoří studenty a pedagogy IVP prostřednictvím zahraničních stáží a prohloubí již tak dobře nastavenou spolupráci mezi IVP a středními odbornými školami a učilišti. Projekt podpoří zvýšení kompetencí účastníků a kvality vzdělávání v oblasti odborného vzdělávání a praxe, přičemž se rozšíří osvědčené postupy v mentorování a spolupráci mezi provázejícími učiteli, přispívající k celkovému zlepšení vzdělávacího prostředí.

 „Jsem velmi rád, že jsme byli v žádosti v OP JAK úspěšní. Pro institut je nezbytné, aby byl aktivním řešitelem řady projektů, a to včetně těch vědeckých. Realizace projektu umožní další zkvalitnění studia a personální rozvoj IVP. Tvůrčí činnost včetně projektové nebyla na IVP dlouhodobě prioritou, avšak z mého pohledu není možné zajistit kvalitní vzdělávací činnost bez činnosti tvůrčí, protože vyučující i studující potřebují být součástí těch nejaktuálnějších výzev a poznatků, které se v oblasti učitelství a poradenství zejména různými vnějšími vlivy – včetně umělé inteligence – velmi rychle formují a mění,“ doplňuje pověřený ředitel IVP prof. Valášek.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.