Podání přihlášky ke studiu

Společný dárek dívce z Ukrajiny a společná radost z něj

IVP ČZU v Praze se okamžitě zapojil do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. V současné době je na IVP ubytováno 16 lidí, a to maminek s dětmi. IVP zajistil malým dětem umístění do mateřské školky, větším do základní školy, všem lékařskou péči. Maminky jsou za pomoc velmi vděčné. Děti dostávají hračky a mají z nich velkou radost. Je však mezi nimi patnáctiletá dívka Taia, které jsme radost chtěli udělat také. Když jsme se jí ptali, zda by si něco nepřála, skromně odpověděla, že má všeho dostatek. Její maminka nám však prozradila, že Taia má ráda hudbu a v Charkově, který opustila jen s nejdůležitějšími osobními věcmi, nechala i své dvě kytary. Jakmile jsme se tuto informaci dozvěděli, věci nabraly rychlý spád.

IVP dlouhodobě udržuje kontakt se svými absolventy. Jednou z absolventek je i Bc. Lucie Křížová, která pracuje jako HR Specialist ve firmě Kytary.cz. Okamžitě jsme ji kontaktovali a během několika hodin byla kytara k dispozici. Lucie s dalším kolegou z Kytar.cz přijeli na IVP a společně s pověřeným ředitelem IVP Ing. Karlem Němejcem, Ph.D., a Ing. Kateřinou Tomšíkovou, Ph.D., krásný dárek dívce Taie předali. Taia byla velmi šťastná a několikrát děkovala. Její radost se tak stala i naší společnou radostí.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.