Setkání studentů a pedagogů ČZU s odborníky z praxe

Zejména studenti bakalářského studijního programu IVP „Kariérové poradenství“ svou účastí spolu se svými kolegy z ostatních fakult podpořili každoroční diskusi s odborníky z praxe a zaměstnavateli absolventů ČZU. Toto setkání je jedním z důležitých mechanismů systému řízení kvality na ČZU, díky němuž je možné získat podnětnou a cennou zpětnou vazbu. V letošním roce se setkání uskutečnilo 27. 11. 2023 v Aule České zemědělské univerzity (Panel oblastí vzdělávání 2023).

Diskuse s renomovanými odborníky úspěšných firem, kteří mají zkušenost se studenty a absolventy ČZU, přináší důležitou zpětnou vazbu nejenom našim studentům, ale i vyučujícím a garantům studijních programů. Výsledkem je řada podnětů, které mohou vyučující zohlednit v koncepcích studijních předmětů a studijních programů.

Pozvání k diskusi v letošním roce přijali Ing. Tomáš Lukeš (Asociace českých nábytkářů), Ing. Robin Ambrož (Lesní správa Zbiroh), Ing. Jaromír Tesař (ŠKODA AUTO a.s.) a Ing. Tomáš KAPALÍN (CEO Seznam.cz).

„Jsem potěšen, že je o tuto akci čím dál větší zájem především mezi našimi studenty. Formou diskuse tak mají jedinečnou možnost poznat, co jejich potenciální zaměstnavatelé považují za důležité, čeho si na svých zaměstnancích cení a jak se nejlépe připravit na přijímací pohovory. Studenti mohou vidět i jasné rozdíly v požadavcích mezi jednotlivými oblastmi činnosti – letos například mezi informatikou, technickým odvětvím a lesnictvím a dřevařstvím. Obecně lze říci, že řada zaměstnavatelů považuje za důležité, aby s nimi studenti navázali spolupráci již v průběhu studia, a to například v průběhu řešení závěrečných prací. Nastavení smysluplné intenzivní spolupráce s praxí považuji za velkou výzvu i pro naše vyučující v řadě studijních programů,“ shrnuje letošní setkání prof. Petr Valášek, prorektor pro kvalitu vzdělávací a tvůrčí činnosti/pověřený ředitel IVP.