Podání přihlášky ke studiu

Pracovní stáž studentek oboru Poradenství v odborném vzdělávání na Srí Lance

Dvě studentky oboru Poradenství v odborném vzdělávání načerpaly cenné zkušenosti v oblasti poradenství a pedagogiky během letní školy v průběhu června a července 2019 na Srí Lance. Dvouměsíční stáž na veřejné škole „Ukkulankulam“ a na soukromé instituci „U. K. Education Center“ zajistil Institut vzdělávání a poradenství společně se srílanskou neziskovou organizací „Horizion Lanka Foundation“. Hlavní náplní stáže byla výuka angličtiny, ale i volnočasové aktivity se srílanskými dětmi.

Letní škola měla vysoký dopad na rozvoj pedagogických, didaktických a komunikačních kompetencí českých stážistek a jazykových dovedností v anglickém jazyce u srílanských žáků, ale zajistila i posílení sociálních dovednostní včetně tolerance k rozdílným kulturám u všech účastníků.

Toto potvrzují slova v závěrečné části hodnotící zprávy stáže:

„Srí Lanka nás naučila veliké trpělivosti a flexibilitě, s otevřenou náručí jsme přijímaly vše, co nám přišlo do cesty. Přijaly jsme způsob života místních obyvatel, jejich kulturu i denní režim, kdy přesný čas nehraje velkou roli. Cítíme obrovskou vděčnost za tuto pracovní i kulturní zkušenost. Odjet na Srí Lanku bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsme v životě udělaly.“

 Více o stáži najdete zde:

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.