Na IVP bude podporováno celoživotní vzdělávání

Pod záštitou Institutu vzdělávání a poradenství vzniklo Oddělení celoživotního vzdělávání.

IVP bude prostřednictvím tohoto oddělení nabízet kurzy celoživotního vzdělávání (CŽV), zároveň bude poskytovat pedagogicko-didaktickou podporu jednotlivým součástem České zemědělské univerzity v Praze v jejich aktivitách směrem k třetí roli univerzity – tedy CŽV.

Správná pedagogická koncepce nabízených kurzů ve spojení s odbornými zkušenostmi akademických pracovníků ČZU vytvářejí velmi zajímavé možnosti v oblasti vzdělávacích kurzů a programů, o nichž je zájem nejenom ze strany odborné veřejnosti, ale také u řady státních podniků a firem. Mezi první aktivity Oddělení celoživotního vzdělávání při IVP patří příprava koncepce kurzů v oblasti komunikačních dovedností pro státní správu, které chce IVP nabízet od roku 2024. Oddělení dále připravuje novou koncepci vzdělávacích kurzů ve spolupráci s Lesy ČZU, a to zejména v oblasti lesnictví a dřevařství, životního prostředí, ale také v oblasti zemědělství a chovatelství.

V rámci celoživotního vzdělávání IVP od akademického roku 2023/2024 bude realizovat přípravné kurzy češtiny pro uzbecké a tádžické studenty. Samozřejmostí je též pokračování kurzu Studium učitelství odborných předmětů (doplňující pedagogické vzdělání), které institut nově otevře i pro veřejnost.