Veletrh pracovních příležitostí v univerzitním kampusu

Desítky firem se studentům ČZU představily jako jejich potenciální budoucí zaměstnavatelé. Tradiční veletrh proběhl 23. února 2017 v univerzitním kampusu ČZU v Praze a zahrnoval čtveřici synergických akcí.
Veletrh, který se každoročně rozrůstá, navazuje na nejstarší, veletrh Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze. Zahrnuje společnou prezentaci firem připravenou ve spolupráci Kariérního centra, TF, FTZ a IVP, Agrotrh práce na FAPPZ a prezentaci lesnických a dřevařských firem v Dřevařském pavilonu.
Hlavním přínosem veletrhu pro IVP je poskytnutí posluchačům bakalářských studijních oborů „Poradenství v odborném vzdělávání, „Učitelství praktického vyučování“ a „Učitelství odborných předmětů“ praktických informací pro lepší a rychlejší orientaci na trhu práce a snadnější vyhledávání budoucích pracovních příležitostí.
V první části programu se studentům IVP v krátkých blocích představily organizace, které se na různých úrovních zabývají poradenstvím a odborným vzděláváním (např. oddělení Euroguidance Domu zahraniční spolupráce, Fond dalšího vzdělávání, poradenské centrum UNILINK, HR oddělení IBM, Koučing centrum, s. r. o., atd.)
Ve druhé části programu pak zástupci těchto organizací odpovídali na individuální otázky studentů. Diskuze probíhaly na informačních „stáncích“ a nejčastějším tématem byly informace o poradenských programech, požadavcích na budoucí zaměstnance, možnostech stáží a nabízených „trainee programech“.