Podání přihlášky ke studiu

Projekt „Digitally innovative – the unique ones“

Institut vzdělávání a poradenství ČZU se v roce 2015 zapojil do mezinárodního konsorcia projektu Digitally Innovative – Unique Ones. Koordinátorem projektu je Univerzita třetího věku v polském Lubsku, na projektu participuje také Technická univerzita vo Zvoleně, RUTIS – asociace U3V z Portugalska a Veřejné vzdělávací centrum Elmadag z Turecka.

Hlavním cílem projektu je zavedení inovativního přístupu do výuky seniorů na univerzitách třetího věku posílením kompetencí jejich vyučujících. Lektoři, kteří s jednotlivými institucemi spolupracují, mají možnost se v rámci projektu zúčastnit odborných seminářů, které bude vždy pořádat vybraná partnerská univerzita. Na podzim roku 2016 zahájí tuto sérii IVP seminářem zaměřeným na vzdělávání seniorů v oblasti ICT a nových médií.

Ambicí projektu je pomocí inovací výukových programů dosáhnout zkvalitnění vzdělávání seniorů. Výuka je mimo jiné rozšířena o nové zajímavé oblasti (nová média a ICT, hospodaření v domácnosti, cvičení paměti…) a její součástí jsou i exkurze.

Vybraná dvacetičlenná skupina seniorů – účastníků programu IVP Vzděláváním ke kvalitě seniorského života - má od února 2016 možnost se vzdělávat nad rámec programu v dalším rozšířeném studiu. Po skončení programu bude jejich hlavním úkolem poskytnout zpětnou vazbu o tom, zda byly cíle projektu naplněny.

Facebook projektu:

https://www.facebook.com/digitally.innovative/?fref=ts

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.