Podání přihlášky ke studiu

Pracovní stáž studentek UOP ve Finsku

Dvě studentky oboru “Poradenství v odborném vzdělávání” absolvovaly v období od 1. 6. do 31. 7. 2017 pracovní stáž na univerzitním centru odborného vzdělávání ve finském Tampere (Tampere University of Life Sciences). Během stáže podpořené grantem z programu Erasmus + plnily zadané pracovní úkoly, mezi které patřilo např.: vypracování průzkumu týkající se finských univerzit, které nabízí obor Vocational Teacher Education v anglickém jazyce, spolupráce s programem FloWorks a psaní příspěvků na blog univerzitního centra. Studentky se zúčastnily kurzu finského jazyka a také absolvovaly několik přednášek o finském vzdělávacím systému.
Kromě skvělé pracovní příležitosti se studentky seznámily s finskou kulturou, která je občas překvapovala, a tak měly možnost porovnávat např. pracovní návyky, systém městské hromadné dopravy a stravování. Největšími kulturními šoky pro ně byly neustále obsazené herní automaty i v obchodech s potravinami, dále pak skutečnost, že Finové pijí ke každému jídlu mléko a také uzákoněné přestávky na kávu.
Další zajímavosti naleznete na blogu hostitelské univerzity: http://taokblogi.blogspot.fi/2017/06/greetings-from-taok-trainees.html

Další články v rubrice

English ☰ Menu