Erasmus +, Mezinárodní kreditová mobilita (KA107)

Rozvoj profesních kompetencí českých a uzbeckých akademických pracovníků
Typ programu: Erasmus +, Mezinárodní kreditová mobilita (KA107)
Projektové období: 1. 8. 2019 - 31. 7. 2022
Koordinátor: Institut vzdělávání a poradenství ČZU v Praze
Partneři:
Katedra pedagogiky a psychologie, Namangan Engineering Construction Institute (NamEPI), Uzbekistán
Centrum sociálních a humanitních oborů, Taskent State Technical University, Uzbekistán

Anotace:
Projekt se zaměřuje na profesní rozvoj vysokoškolských pedagogů se specializací v oblasti pedagogiky, didaktiky, psychologie a kariérového poradenství. Řešitelský tým očekává především posílení didaktických, diagnostických a manažerských kompetencí, multikulturních a komunikačních dovedností v ruském nebo anglickém jazyce u vyjíždějících uzbeckých a českých akademických pracovníků.

Dílčí cíle projektu jsou:

• posílení spolupráce mezi třemi partnerskými institucemi na základě výměn učitelů, sdílení příkladů dobré praxe v humanitních oborech a transferu inovativních didaktických metod a postupů,
  • zlepšování kvality výuky na partnerských univerzitách díky integraci nových znalostí a zkušeností do výuky,
  • obohacení výuky bakalářských programů o nová mezinárodní témata.