Podání přihlášky ke studiu

Tomáš Lukšík

Mgr. Tomáš Lukšík
(absolvent IVP oboru Poradenství v odborném vzdělávání, prezenční forma, v roce 2014)


Proč jste si vybral studium POV na IVP ČZU?
Tušil jsem, že by mě pedagogicky zaměřený obor bavil, nicméně jsem nechtěl být učitelem. Již během prvního semestru jsem se ujistil v tom, že má volba byla správná.

Co Vám toto studium přineslo/dalo do Vašeho pracovního života a uplatnění na trhu práce? (které kompetence, znalosti či dovednosti jste získal apod.)
Kombinace témat z pedagogiky (andragogiky), psychologie, poradenství, sociologie a informačních technologií mi poskytla široký rozhled a vybudovala pevný základ pro můj profesní rozvoj. Získané kompetence z těchto disciplín aplikuji při výkonu mé profese prakticky denně. Vyzdvihl bych zejména dovednosti komunikační, didaktické a prezentační a dovednosti z oblasti IT.

Kde jste v současné době zaměstnán? Stručně představte svého zaměstnavatele (organizaci), kde pracujete.
Mým současným zaměstnavatelem je Československá obchodní banka (ČSOB). Za velké plus považuji skutečnost, že v rámci skupiny ČSOB neposkytujeme pouze služby bankovní, ale zároveň služby pojišťovací, penzijní či stavební spoření. Klient skupiny tak může „pod jednou střechou“ najít vše, co v rámci finančních služeb potřebuje.

Popište svoji současnou pracovní pozici a její náplň.
V ČSOB působím na pozici specialisty obchodu a vzdělávání, konkrétně v sekci podpory Poštovní spořitelny. V praxi to znamená, že se podílím na podpoře obchodu, vzdělávání a rozvoje kompetencí pracovníků České pošty, v rámci níž Poštovní spořitelna své služby nabízí. Každodenně tedy pracuji se zaměstnanci České pošty, ať už na principu „training on the job“, tedy vzdělávání a rozvoje přímo při výkonu činnosti, nebo formou specificky zaměřených vzdělávacích akcí dle potřeb cílové skupiny.

Jakou radu či doporučení byste vzkázal budoucím studentům oboru POV na IVP ČZU?
Pozitiva budou při vašem studiu na IVP zcela převládat nad negativy. Samozřejmě, že se během studia vyskytnou i problémy, ne každý předmět vás bude bavit a ne každou seminární práci zpracujete levou zadní. Ani zkoušky třeba nezvládnete všechny napoprvé. Vězte však, že drtivá většina pedagogů vám bude schopna i ochotna pomáhat při nesnázích, projevíte-li alespoň trochu snahy a zájmu. Mluví ze mě vlastní, stále ještě velmi čerstvá, zkušenost.

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.